fbpx

Rodinná

Historie

K této profesi mě dovedl můj otec, který je sám vyučen řezníkem. Řeznické řemeslo se v rodině traduje od roku 1974. „Firma byla založena Alfrédem Latoněm v roce 1991, v roce 1992 pak vznikla společnost Latoň a Wieder. Od roku 2019 jsem převzal firmu já a přejmenoval ji na ŘEZNICTVNÍ A UZENÁŘSTVÍ LATOŇ a dál pokračuji v tradici,“ říká Roman Latoň.


Jejich záměrem byla výroba poctivých uzenářských výrobků. Začátky nebyly lehké, ale vše se zvládlo a svou pílí a pracovitostí se brzy dostaly do širokého povědomí. Zaváželo se celé Opavsko a Ostravsko. Největší odměnou byla spokojenost a ohlasy zákazníků. Bohužel tlak řetězců byl veliký, spousta našich odběratelů byla donucena své prodejny uzavřít a svou činnost ukončit. Poptávka po našich výrobcích stále rostla, a tak jsme se rozhodli otevřít další 3 obchody v našem okolí a uspokojit tak naše zákazníky.


Já začal svému otci pomáhat od 12 let a postupem času bylo jasné, jakou profesi si zvolím. Vyučil jsem se řezníkem-uzenářem v Šilheřovicích a začal pracovat s mým tátou. Moc mu děkuji za vše, co mě naučil, jak mě po celá léta formoval a jakým člověkem jsem se díky němu stal.


V roce 2019 jsem převzal vedení firmy já a založil jsem společnost ŘEZNICTVÍ A UZENÁŘSTVÍ LATOŇ. Má práce je pro mě koníčkem a spokojenost zákazníků a zaměstnanců nadevše. Naslouchám jak novým trendům, tak původním recepturám a zároveň dbám na kvalitu a poctivost našich výrobků.